Wesele obfituje nie tylko w zabawę do samego rana, ale także wyjątkowe potrawy, które umilają przebieg całej imprezy wszystkim gościom. Dla wszystkich jasne jest przecież to, że podczas tak długiej imprezy konieczne jest regularne dostarczanie sobie odpowiedniej energii. Niektóre pyszności, które pojawiają się na stole, już od pierwszej sekundy się wyróżniają. Mowa tutaj przede wszystkim o torcie weselnym, będącym prawdziwą gwiazdą wieczoru. Zastanawiasz się, jak udekorować tort weselny? Poniżej kilka ważnych porad, których warto się trzymać podczas dekorowania.

Jak udekorować tort weselny na dużą uroczystość?

Tort weselny to jeden ze zdecydowanie najważniejszych punktów programu, o który należy zadbać już po rozpoczęciu organizacji tego wydarzenia. To, jak ozdobić tort weselny, zajmuje uwagę wielu profesjonalnych cukierników. Do wyboru masz wiele możliwości i technik. W zależności od oczekiwań Pary Młodej tort może pozostać naturalny w stylu naked, bardziej rustykalny lub totalnie glamour. Do każdego z tych wykończeń z pewnością przyda się umiejętność tynkowania tortu. Oprócz kremów wypełniających przestrzenie między biszkoptami  warto umieć przygotować czekoladowe ganache. Część dekoracji możesz zrobić z cukrowych mas lub czekolady plastycznej. W tortach artystycznych stosuje się kwiaty tworzone z papieru waflowego. Pięknym elementem dekoracyjnym są koronki do których będziesz potrzebować specjalnych mat do koronek i bazy masy do koronek.

Czekolada - temat przewodni poniższych szkoleń

Kurs czekoladowy z Igorem Zaritskim

Monoporcje z Maciejem Wiśniewskim

Draże czekoladowe i nugat z Igorem Zaritskim

Często zdarza się, że cukiernie otrzymują zlecenia na wykonanie dość nietypowych tortów weselnych. Aby sprostać oczekiwaniom i wymaganiom klientów warto podnosić swoje kwalifikacje ucząc się nowych umiejętności. Udział w profesjonalnych szkoleniach i pozyskiwanie wiedzy od najlepszych w branży zdecydowanie skraca czas nauki, jak również oszczędza wielu wydatków nietrafionych produktów i akcesoriów.

Wiedząc, jak udekorować tort weselny, można być gotowym na wykonanie praktycznie każdego zlecenia. Mogą one być bardzo różnorodne, ponieważ trendy w branży weselnej ciągle się zmieniają. Cukiernictwo również rozwija się w tym zakresie. Jeśli więc chcesz wiedzieć, jak udekorować tort ślubny, musisz przede wszystkim zapoznać się z najważniejszymi trendami królującymi obecnie w tym temacie.

Torty - nasze szkolenia cukiernicze

Szkolenie "Tort weselny" z Iwoną Wendel, czyli „Ciotką Bezą”

Szkolenie z tortu nowoczesnego z Igorem Zaritskim

Torty dekoracyjne z Ewą Drzewicką-Łyżwą (styl Fault Line Cake)

Jak ozdobić tort weselny – najlepsze trendy cukiernicze na sezon ślubny

Tort weselny jak  i ślub często mamy raz w życiu. Już samo jego wprowadzenie na salę weselną sugeruje, że stanowi on ważny punkt wieczoru. Stąd też każdy cukiernik powinien doskonale wiedzieć, jak udekorować tort weselny. Dobrze jest nieustannie obserwować najważniejsze trendy w tym temacie. Niezmiennie od kilku lat królują świeże jadalne kwiaty, które pojawiają się na słodkościach weselnych. Kaskada pachnących płatków doskonale sprawdza się na pokaźnym torcie piętrowym przeznaczonym na wesele. Chcesz podnieść swoje kwalifikacje? Nauczyć się nowych umiejętności? Poznać sekretne triki mistrzów tej branży? Skorzystaj z naszej szerokiej oferty szkoleń cukierniczych.  Zapisz się na jedno ze szkoleń dedykowanych dekoracji tortów z Ewą Drzewicka-Łyżwa lub Iwoną Wendel  „Ciotka Beza” Torty Artystyczne.  Wiedzę i umiejętności, które zdobędziesz podczas tych szkoleń wykorzystasz w praktyce podczas własnej pracy w realizacji zleceń swoich klientów. Wiedząc, jak ozdobić tort weselny zarówno w klasyczny, jak i bardziej skomplikowany sposób, można przyjąć praktycznie każde, nawet najbardziej skomplikowane zlecenie.

Nasze kursy tematyczne z podstaw cukierniczych

Kurs piekarski z Yaroslavem Semkiv

Podstawy cukiernictwa z Igorem Zaritskim

Podstawy produkcji lodów z Krzysztofem Smoleniem

Sprawdź też inne nasze szkolenia prowadzone w Akademi Kalendarz Szkoleń

Przeczytaj także: