Przygotowanie wesela w odpowiednim stylu jest zadaniem wieloetapowym, które musi zostać wypełnione od początku do końca. W ramach tej istotnej uroczystości zachodzi konieczność zapewnienia gościom dostępu do słodkości, w tym oczywiście tortu weselnego. Jaki smak wybrać, aby trafić w szeroki gust osób przybyłych na to wydarzenie?

Smak tortu weselnego – wyjątkowy deser uświetniający całą uroczystość

Każdy ślub jest nieco inny, a obecnie możliwości dopasowania uroczystości do preferencji narzeczonych istnieje naprawdę wiele. Szczególną popularność zdobywają wesela w stylu rustykalnym i boho, choć wytworna elegancja nadal ma swoich zwolenników.

Warto pamiętać, że proces przygotowania to nie tylko dobór odpowiednich dekoracji, ale również przemyślenie, jaki smak tortu na wesele będzie najlepszy. To, jaki wariant zostanie wybrany, będzie miało wpływ nie tylko na jego prezentację, ale również na zadowolenie gości podczas degustacji.

Co istotne, smak tortu weselnego powinien również odpowiadać preferencjom pary młodej, która jest przecież najważniejsza w tym wyjątkowym dniu.

Tort weselny – jaki smak na eleganckie wesele?

Wytworna uroczystość weselna nigdy nie wychodzi z mody, dlatego też w profesjonalnym cukiernictwie przygotowuje się sporo wypieków dopasowanych do takiego klimatu. Wielu parom marzy się klasyczne wesele, w ramach którego praktycznie na każdym kroku widać elegancję. Świetnymi smakami na taką okazję są przede wszystkim wanilia oraz czekolada. 

Wanilia to niezwykle delikatna i powszechnie lubiana opcja. Dodatkowo w torcie o tym smaku może również znaleźć się wiele świeżych owoców. Natomiast czekolada to strzał w dziesiątkę, jeśli chodzi o słodkości. Z pewnością taki tort przypadnie do gustu gościom w każdym wieku.

Świetną propozycją są torty musowe. Odznaczają się lekkością, dają możliwość połączenia wielu smaków i tekstur np. warstwy chrupkiej z musem i żelką.

Jaki smak tortu na wesele nowoczesne? 

Każda uroczystość weselna rządzi się swoimi prawami, dlatego też nie ma jednego uniwersalnego przepisu na tort, który sprawdzi się w każdej sytuacji. Gdy zaplanowane jest nowoczesne wydarzenie, warto pomyśleć nad elementem zaskoczenia, który stanie się miłą odmianą dla gości. Wyszukany smak tortu weselnego to świetny pomysł.

Dobrze jest wykorzystać przede wszystkim orzeźwiające połączenia. Dla przykładu tort o smaku truskawkowo-limonkowym będzie idealną propozycją na wesele odbywające się latem, jako że w czasie ciepłych miesięcy każdy z chęcią spróbuje orzeźwiających nut. Interesującym pomysłem jest również wykorzystanie kokosa, jako że świetnie komponuje się z wieloma owocami letnimi, w tym również z marakują. W przypadku takiego tortu weselnego istnieje również duże pole do popisu, jeśli chodzi o dekorację. Mile widziane są akcenty wakacyjne, kojarzące się z gorącymi miesiącami.

Tort weselny – jaki smak wybrać i jak przygotować się do jego wykonania?

Sztuka wykonania dobrego tortu weselnego to skomplikowana kwestia, jako że zdecydowanie nie jest to zwykły wypiek. Podczas przygotowania wnętrza oraz dekoracji należy pamiętać o tym, że w pewnym momencie wypiek będzie w centrum uwagi na dużej uroczystości.

Nasza oferta szkoleniowa pozwala cukiernikom na doskonalenie swoich umiejętności, w tym również w zakresie tworzenia zachwycających tortów. Podczas szkoleń można zdobyć wiedzę teoretyczną na temat łączenia smaków, a także zapoznać się z tajnikami najmodniejszych obecnie dekoracji.