Home Szkolenia Cukiernicze Nowoczesne Świąteczne Ciasta z Igorem Zaritskim
Nowoczesne Świąteczne Ciasta z Igorem Zaritskim

Nowoczesne Świąteczne Ciasta z Igorem Zaritskim

Zapraszamy na dwudniowe szkolenie łączące tradycyjne smaki i receptury z nowoczesną formą deseru w światowym cukiernictwie.

Bûche de Noël

Tradycyjne ciasto w kształcie polany drewna, spożywane w czasie Świąt Bożego Narodzenia po pasterce we Francji i innych krajach.

Ciasto swoją tradycją symbolicznie nawiązuje do tradycji palenia w domostwach dużego polana w wieczór wigilijny. Popiół, który pozostawał po spaleniu polana, miał chronić dany dom od uderzeń piorunów i od sił nieczystych.

Pojawienie się ciasta w tym kształcie po raz pierwszy odnotowano w regionie Poitou-Charentes  w XIX wieku, niemniej faktycznie stało się ono powszechnie znane dopiero w wieku dwudziestym.

Tradycyjnie ciasto robi się przy użyciu kremu maślanego i ciasta biszkoptowego, które tworzą roladę. 

Oprócz Tradycyjnego ciasta Bûche de Noël, uczestnicy szkolenia przygotują 3 rodzaje deserów – monoporcji, w których tradycyjne smaki świąteczne, połączą się z nowczesna formą i wykonaniem.

Dopełnieniem całości będą czekoladowe choinki, będące pięknym elementem dekoracyjnym stołów.  

Na szkoleniu

Zadbamy o świetną atmosferę, dobrą kawę oraz lunch, tak aby nikomu nie zabrakło energii. Wieloskładnikowe receptury, łączące mnogość smaków i tekstur w jednym przepisie przygotujesz w oparciu o najlepsze składniki oraz nowoczesny sprzęt czołowych firm z branży cukierniczej.

Doświadczenie

To nie pierwsze nasze szkolenie. W naszej ofercie znajdziesz bogactwo różnych tematów, oraz wybór nauczycieli według Twoich preferencji. Świadectwo tego znajdziesz na naszej stronie Facebook

Szczegóły szkolenia

Szkolenie odbywa się w dużej, przestronnej, przestrzeni, na drugim piętrze budynku Sempre gdzie znajdziesz duży parking. Zapraszamy na godzinę 900, szkolenie zakończy się około godziny 1900, jednak prosimy zarezerwować sobie trochę więcej czasu na wspólne zdjęcie z dyplomami oraz oczywiście – degustacje (wszystkie przygotowane desery zabieracie ze sobą). Do tej godziny czynny jest także sklep w którym zaopatrzysz się w akcesoria, sprzęt oraz surowce do prowadzenia Twojej działalności.

W programie znajdą się następujące receptury:

 • Bûche de Noël Kokos-Ananas-Marakuja
 • Bûche de Noël Biały Mak- Pomarańcza- Orzech Włoski
 • Bûche de Noël Malina- Cytryna-Anyż
 • Czekolada-Karmel- Prażynka
 • Gruszka-Kajmak-Migdał
 • Mandarynka-Jabłko- Piernik
 • Śliwka- Czekolada-Orzech Włoski
 • Sztolen
 • Choinki z czekolady i sporo różnych dekoracji: bombki, sanie, płatki śniegu z czekolady.

Podczas szkolenia zapewniamy:

 • Stanowisko pracy wyposażone w potrzebny sprzęt i materiały niezbędne to pracy
 • Surowce
 • Napoje, kawa, lunch
 • Dyplom potwierdzający ukończenie szkolenia oraz w prezencie fartuch z logo Akademii
 • Atrakcyjne rabaty na wybrane produkty, które będą wykorzystane podczas szkolenia (warsztatach) w sklepie Sempre

Prowadzący szkelenie:

Igor Zaritskyi – Utalentowany, kreatywny, pracowity i przede wszystkim doświadczony szef cukiernictwa, superfinalista World Chocolate Masters! Igor Zaritskyi jest właściwie szefem Warsaw Akademy of Pastry Arts. Nadzorował przygotowanie Akademii, jest też autorem wszystkich programów jakie pojawią się w Akademii. 

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu bezpośredniego:

Anna Cienkowska tel. 532 403 425 lub Weronika Zaritska tel. 733 314 543 | Możesz także napisać do nas na adres mailowy: E-mail: akademia@sempreinfo.pl

Wypełnij formularz aby zerezerwować odpowiadający Ci termin:

Data

13 lis 2023 - 14 lis 2023

Czas

10:00 - 19:00

Koszt

1600zł (brutto)

Lokalizacja

Sempre Group Sp. Z o.o.
Pruszków, Wiejska 13A
Kategoria