Brownie to jedno z najpopularniejszych ciast, które ma wielu fanów. Mocno czekoladowe, wilgotne i nieskomplikowane. Czy jednak aby na pewno tak łatwo jest przygotować perfekcyjne brownie? Istnieją pewne pułapki również w pozornie tak nieskomplikowanym przepisie.

Trzeba przede wszystkim wiedzieć, jaka czekolada do brownie będzie smakować najlepiej, a jednocześnie sprawi, że wypiek się uda.

Brownie – podstawowy opis ciasta

Brownie największą popularność zdobyło w Ameryce Północnej, choć obecnie króluje już na wielu słodkich stołach świata. Zachwyt nad tym deserem jest w pełni uzasadniony, szczególnie biorąc pod uwagę lekko wilgotną i kleistą konsystencję ciasta. Zachwyca również wielbicieli słodyczy, jako że posiada intensywny smak czekolady. Wedle upodobań do brownie można jeszcze dodać polewę lub inne dodatki, takie jak orzechy czy owoce. 

Mimo tego, że popularne amerykańskie ciasto jest niskie, to jego charakterystyczna, lekko chrupiąca skórka przyciąga uwagę. Natomiast wiedząc, jaka czekolada do brownie będzie najlepsza, można postarać się o przygotowanie wręcz uzależniającego ciasta.

Jaka czekolada do brownie? Podstawowa lista potrzebnych składników

Do tradycyjnego brownie trzeba zaopatrzyć się w odpowiednią ilość masła, jako że stanowi ono podstawowe źródło tłuszczu w cieście. Nie można przesadzić z dodatkiem cukru – oczywiście wypiek ma być słodki, jednak nadmierna ilość nie jest wskazana.

W tradycyjnym brownie znajdują się także jajka pełniące rolę składnika spajającego ciasto, a także nadającego mu odpowiednią strukturę. Istotny jest również wybór odpowiedniej mąki pszennej. Powinna być wysokiej jakości, najlepiej przeznaczona do wypieków.

Brownie – jaka czekolada będzie najlepsza?

Oprócz podstawowych składników wymienionych wcześniej niewątpliwie największą trudność można mieć z wyborem odpowiedniej czekolady. Do brownie dodaje się jej dużo, dlatego też należy wziąć pod uwagę wiele rodzajów. Popularnym wyborem jest gorzka czekolada o wysokiej zawartości kakao minimum 70% i mniejszej ilości cukru. Wyróżnia się charakterystycznym intensywnym smakiem, dlatego będzie idealna w deserze przeznaczonym dla wielbicieli tego typu słodyczy. Dodając czekoladę gorzką, można być spokojnym o wyrazisty smak wypieku.

Dobrym kompromisem może być użycie zarówno gorzkiej, jak i mlecznej czekolady dla zrównoważenia smaków.

Szkolenie z przygotowania perfekcyjnego brownie 

Przygotowanie brownie na pierwszy rzut oka nie wydaje się skomplikowane, jednak w trakcie całego procesu można napotkać pewne trudności. Jeśli chcesz opanować do perfekcji sztukę przygotowania tego ciasta, zapraszamy do uczestnictwa w szkoleniu cukierniczym, w ramach którego dowiesz się, jakie są najczęstsze błędy początkujących i jak ich unikać. Podstawa praktyczna oraz teoretyczna pozwoli Ci przygotować najlepsze, mocno czekoladowe brownie o idealnej konsystencji, a także doskonale chrupiącej skorupce.